środa, 25 maja 2011

yWriter - program dla pisarzy

Czy słyszeliście o programie komputerowym yWriter? Jest to darmowe pomocne narzędzie dla pisarzy, scenarzystów, copywriterów amatorów i profesjonalistów. Stworzony został przez poczytnego autora powieści Simona Haynesa. Wersja 5.0 jest po Polsku.
Umożliwia uporządkowanie pisanych książek, scenariuszy i innych opracowań. Program jest rozbudowany, ale prosty w obsłudze. Tworząc nowy projekt podajemy tytuł, autora, tworzymy rozdziały, dodajemy opisy scen, uwagi, notki, postacie, ich charakterystyki, dialogi itd. Dla copywriterów jest opcja ustalająca minimalną ilość znaków dziennie do wpisania, nie zrobienie których skutkuje komunikatem ostrzegawczym. Osobne okno stanowi edytor scen. Jest możliwość wydruku, tworzenia raportów, eksportu do RTF, TXT, HTML.

7 komentarzy:

 1. Wersja 5 nie jest po polsku, pewnie miała być ale coś nie wyszło. Jest to angielsko języczny program z angielskim słownikiem. Po polsku jest tylko pare wyrazów w interfejsie, a i to bez polskiej czcionki. Nie polecam jeśli ktoś ma pisać w polskim języku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam jeśli mogę dodać parę słów od siebie, chciał bym polecić program Celtx 2.9.1 PL ale wyłącznie tą wersję, ponieważ nowsza nie zawiera polskiego języka. (Darmowa)

  OdpowiedzUsuń
 3. witam, czy ktoś ma pomysł, jak używać tego programu jako edytora i jednocześnie przeglądarki tekstów napisanych danego dnia? Czy najlepiej pisać je w edytorze jako rozdziały? Jestem copywriterem, piszę dziennie około 20 tekstów, które mają ponad 1000 znaków i ten program pomógłby liczyć ile znaków dziennie wstukuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako rozdziały to i w zwykłym wordzie chyba dasz radę, później już tylko podzielić na pojedyncze teksty wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wlaśnie zleciłem pierwszy druk w wrocław drukarnia i w procesie tworzenia tekstu używałem oczywiście yWriter, który sprawdził się naprawdę świetnie, ułatwiając organizację pracy i poprawki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Ulysessa, ale najlepiej przejdz do windows, jest taniej

   Usuń