
Umożliwia uporządkowanie pisanych książek, scenariuszy i innych opracowań. Program jest rozbudowany, ale prosty w obsłudze. Tworząc nowy projekt podajemy tytuł, autora, tworzymy rozdziały, dodajemy opisy scen, uwagi, notki, postacie, ich charakterystyki, dialogi itd. Dla copywriterów jest opcja ustalająca minimalną ilość znaków dziennie do wpisania, nie zrobienie których skutkuje komunikatem ostrzegawczym. Osobne okno stanowi edytor scen. Jest możliwość wydruku, tworzenia raportów, eksportu do RTF, TXT, HTML.
Wersja 5 nie jest po polsku, pewnie miała być ale coś nie wyszło. Jest to angielsko języczny program z angielskim słownikiem. Po polsku jest tylko pare wyrazów w interfejsie, a i to bez polskiej czcionki. Nie polecam jeśli ktoś ma pisać w polskim języku.
OdpowiedzUsuńWitam jeśli mogę dodać parę słów od siebie, chciał bym polecić program Celtx 2.9.1 PL ale wyłącznie tą wersję, ponieważ nowsza nie zawiera polskiego języka. (Darmowa)
OdpowiedzUsuńwitam, czy ktoś ma pomysł, jak używać tego programu jako edytora i jednocześnie przeglądarki tekstów napisanych danego dnia? Czy najlepiej pisać je w edytorze jako rozdziały? Jestem copywriterem, piszę dziennie około 20 tekstów, które mają ponad 1000 znaków i ten program pomógłby liczyć ile znaków dziennie wstukuję.
OdpowiedzUsuńJako rozdziały to i w zwykłym wordzie chyba dasz radę, później już tylko podzielić na pojedyncze teksty wystarczy.
OdpowiedzUsuńJa wlaśnie zleciłem pierwszy druk w wrocław drukarnia i w procesie tworzenia tekstu używałem oczywiście yWriter, który sprawdził się naprawdę świetnie, ułatwiając organizację pracy i poprawki.
OdpowiedzUsuńA co polecicie na Maca?
OdpowiedzUsuńUlysessa, ale najlepiej przejdz do windows, jest taniej
Usuń