poniedziałek, 20 czerwca 2011

Pisać skutecznie

A teraz coś dla dziennikarzy ale nie tylko. Napisanie np. artykułu do gazety wymaga sporej wiedzy pisarskiej.
Ewa Wilcz-Grzędzińska i Tomasz Wróblewski -  "Pisać skutecznie", wydawnictwo Ossolineum 2011r., 182 str.
"Pisać skutecznie to pierwsza na polskim rynku książka demonstrująca krok po kroku, jak należy konstruować teksty autorskie. Teoria klarownego i dla wszystkich przystępnego pisania, bogato przeplatana przykładami i wskazówkami najlepszych dziennikarzy w Polsce.
Pisanie do szerokiej grupy odbiorców, konstruowanie poważnych form nie wymaga tylko talentu. Techniki pisania i myślenia o artykułach można się nauczyć. Można poznać arkana redagowania i przygotowywania skomplikowanych form do druku. Większość obecnych na rynku książek o pisaniu ogranicza się do redagowania bardzo prostych form: CV, podania, list motywacyjnego. Pisać skutecznie to doskonały poradnik zarówno dla studentów, jak i dla każdego, kto ma ambicje sprzedawania swoich tekstów, czy choćby lepszego docierania ze swoją wiedzą.
Na książkę złożyło się blisko dwadzieścia lat doświadczenia dziennikarskiego autorów, które zdobywali jako redaktorzy i twórcy takich pism, jak "Newsweek" czy polskie wydanie "Forbesa" oraz w popularnych tytułach, jak "Super Express" czy prawno-biznesowych, jak "Dziennik Gazeta Prawna"."
Ossolineum 2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz