wtorek, 9 sierpnia 2011

Rynek książki w Polsce 2010. Wydawnictwa

http://webep1.com/Zobacz/To?a=3742&mp=2079&r=L3M_cT1SeW5laytrc2klQzQlODUlQzUlQkNraSt3K1BvbHNjZSsyMDEw0Co roku od 13 lat ukazuje się w Polsce publikacja na temat rynku książki. Na serię składa się pięć tomów w których omówione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące funkcjonowania polskiej branży wydawniczo-księgarskiej (w tym przypadku 2009 i pierwszej połowie 2010 roku).
Pierwszy tom to "Wydawnictwa".
Istotną częścią publikacji pt. "Rynek książki w Polsce 2010. Wydawnictwa" są analizy różnych sektorów rynku książki: literatura piękna, książka dziecięca, szkolna, naukowa, literatura religijna, kartografia i przewodniki, albumy. Zamieszczono w niej również prezentacje największych firm wydawniczych w Polsce, m.in. opisy i charakterystyki przedsiębiorstw, informacje o generowanych obrotach, wielkości produkcji wydawniczej, zatrudnieniu. Książkę uzupełniają tabele i zestawienia – m.in. z wynikami badań czytelnictwa, danymi na temat wielkości produkcji wydawniczej, informacjami o nakładach książek. Dodatkowo tematyka została znacząco poszerzona o zagadnienia związane z digitalizacją treści i jej dystrybucją w nowych kanałach dystrybucji.

Wyd. Biblioteka Analiz 2010r., 548 str.

1 komentarz:

  1. I wnioski są następujące: albo nikt nie chce ze mną rozmawiać, bo jestem debiutantką, albo chcą mnie naciągnąć na dużą kasę. Znalazła jednak wydawnictwo, które mi się spodobało. To jest nowe wydawnictwo kopytabooks.com
    Mają w swojej ofercie oprócz standardowej oferty, też e-booki i audiobooki, nad którymi się zastanawiam. Czekam teraz od nich na wycenę. Najważniejsze dla mnie jest, aby wydawnictwo mnie nie naciągało na kasę i nie obiecywało gruszek na wierzbie. I chyba takie znalazłam. Są konkretni i szybcy w działaniu.

    OdpowiedzUsuń