środa, 12 września 2012

Self-publishing - o książce blogera Kominka

Self-publishing, czyli wydawanie książek bez udziału wydawnictwa, odnosi w Polsce coraz większe sukcesy.  Ostatnio tą metodą publikacji zainteresował się najpopularniejszy bloger w Polsce, Tomek Tomczyk, znany wszystkim jako Kominek.

W wywiadzie dla Ksiazka.net.pl Kominek mówi, dlaczego nie zdecydował się na współpracę z tradycyjnym wydawcą i wybrał serwis self-publishingowy Wydaje.pl:
To nie jest tak, że jestem przeciwnikiem wydawania książek w tradycyjny sposób. W ciągu roku byłem na rozmowach z paroma wydawnictwami i muszę uczciwie przyznać, że bardzo miło wspominam kontakt z nimi.
Ja po prostu nie muszę z nimi współpracować. O moim poradniku, prędzej czy później, dowie się każdy bloger. Czy przeczyta, to inna sprawa, ale nie potrzebuję do tego jakiejś wielkiej promocji czy obecności w księgarniach. Natomiast ani dziś, ani w przyszłości nie zgodzę się na złodziejskie stawki wydawnictw, które oferują znikomy procent zysków dla autora oraz wiążą wieloletnimi umowami. Każdy, kto wydaje w internecie, nie tylko książki, ale i aplikacje na komputery i urządzenia mobilne, wie, że tu podział zysków jest dużo bardziej sprawiedliwy. Tu autor zarabia najwięcej. Tak powinno być zawsze!
 Dowodem na to, że dzięki self-publishingowi autor może odnieść sukces są wyniki przedsprzedaży książki króla blogerów.
Liczby zadziwiły wszystkich – mówi Ahsan Ridha Hassan, prezes zarządu Wydaje.pl – Razem z Tomkiem zakładaliśmy, że jeżeli w ciągu 14 godzinnej przedsprzedaży zostanie kupionych 100 egzemplarzy książki, to będzie sukces. Ten wynik osiągnęliśmy w niecałą godzinę. Podwoiliśmy go w kolejnej i kilkunastogodzinną przedsprzedaż zamknęliśmy z blisko 700 sprzedanymi  książkami.  Nigdy dotąd w Polsce żaden autor nie zachęcił tylu osób do kupna swojej książki, bez korzystania z pomocy wydawnictwa oraz jakiejkolwiek reklamy, a bazując tylko na własnych metodach promocji, na czym self-publishing polega. Jest to olbrzymi sukces autora i całego zespołu Wydaje.pl oraz kamień milowy w polskim self-publishingu.
Książka Kominka Bloger będzie miała swoją premierę 13 września 2012, ale już teraz można ją zamówić na stronie serwisu Wydaje.pl  pod adresem: http://wydaje.pl/e/bloger

Artykuł zamieszczony dzięki uprzejmości: www.montrilo.pl

1 komentarz:

  1. Self-publishing daje ogromne możliwości dla autora, ale to bardzo, bardzo trudny kawałek chleba. W dodatku Kominek jest tutaj chlubnym przykładem osoby, która robi to dobrze. Niska bariera wejścia powoduje, że self-publishing ogólnie rzecz biorąc ma nie najlepszą prasę.

    OdpowiedzUsuń