piątek, 24 maja 2013

ZenWriter - program dla pisarzy

ZenWriter  to wynalazek dla pisarzy, którym ciężko skupić się na pracy. Program pozwala skupić się na tekście nie dopuszczając do rozpraszania myśli. Po jego uruchomieniu przeskakujemy w tryb offline, czyli nie mamy dostępu do Facebooka, nowych wiadomości itd. Odcinane są nam wszelkie bodźce rozpraszające. W tle leci uspokajająca muzyczka np. z własnej playlisty. Można ustawić odgłos uderzanych klawiszy jak w starej maszynie do pisania  albo chociażby odgłosy deszczu. Podczas pisania można na bieżąco obserwować statystykę wyrazów, linii, znaków oraz stron, a wyniki pracy są zapisywane w formacie .rtf. Prosta, intuicyjna obsługa.
Nic, tylko pisać ;-)

6 komentarzy:

 1. Mnie chyba by te wszystkie bajery bardziej rozpraszały niż zachęcały do pisania. Jednak jeśli komuś innemu może pomóc, to jestem jak najbardziej na tak ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wszystkiego można się przyzwyczaić :-)

   Usuń
  2. Tylko po co się przyzwyczajać. Każdy niech znajdzie to, co najlepsze dla niego.
   Poza tym, chyba można wyłączyć te "bajery" i skupić się na tekście itp. :)

   Usuń
  3. Pewnie można, ale wtedy wystarczy pisać w Wordzie ;-)

   Usuń
 2. Wow, fantastyczne. Akurat szukam jakiegoś fajnego (i co najważniejsze użytecznego) programu do pisania. Obecnie stosuję lyx, ale nie jestem jakąś jego wielką fanką, bo ciężko się na nim pracuje (osobie przyzwyczajonej do worda).

  OdpowiedzUsuń
 3. jednak wolę starego, poczciwego Worda, a jak potrzebuję zrobić szybki research, to od razu mam wujka Google pod ręką ;).


  --
  http://storyoframona.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń