wtorek, 26 stycznia 2016

Christopher Paolini - samodyscyplina

Autor cyklu „Dziedzictwo” - Christopher Paolini, zaczął pracować nad pierwszą częścią cyklu, "Eragonem", w wieku 15 lat. W ciągu pierwszego roku powstał zarys książki, następny rok poświęcił na jej rozbudowanie. „Eragon” został wydany przez Paolini International LCC, spółkę wydawniczą jego rodziców. Paolini wyznaje, co było najtrudniejsze podczas pisania książki:
http://webep1.com/Zobacz/To?a=3742&mp=400&r=L2F1dG9yL2NocmlzdG9waGVyLXBhb2xpbmk1&utm_source=pp&utm_medium=cps&utm_campaign=webepartners
„Myślę, że najtrudniejszym elementem pisania książki była dla mnie systematyczność – zmuszenie się do tego, by  codziennie rano usiąść przed komputerem i pisać. Tworzenie nie do końca polega na natchnieniu, jest to także kwestia samodyscypliny, codziennie należy pomimo wszystko wziąć się do pracy. To naprawdę trudne.”
„Zawsze podczas pisania improwizuję i zdarza się, że nagle wyskakują nowe postacie, i dobrze, bo dzięki temu ja się nie nudzę, i czytelnik się nie nudzi. Ale sama historia nie zmienia się, mimo że zmieniają się szczegóły.”
Autor uczył się w domu i szkołę średnią ukończył w wieku 15 lat dzięki kursom korespondencyjnym:
„Nauka w systemie domowym pozwoliła mi na szybsze przerobienie programu i ukończenie szkoły w wieku 15 lat, dzięki czemu miałem czas na pisanie. Pisanie książki to ciężka praca, a byłaby jeszcze trudniejsza, gdybym nie miał na to czasu.”
Szczęściarz :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz