piątek, 28 stycznia 2011

Jak napisać świetną powieść

Wydawnictwo Zysk i S-ka w 2000r. wydało książkę Alberta Zuckermana "Jak napisać świetną powieść".  270 str. Książka w tej chwili niedostępna na rynku.

Albert Zuckerman, agent i doradca w sprawach wydawniczych wielu znanych autorów (m.in. Kena Folletta), ujawnia praktyczne szczegóły, które dodają powieści życia, i pokazuje, w jaki sposób także i ty możesz napisać książkę o wszelkich znamionach bestsellera. Zuckerman porusza wszelkie aspekty pisania świetnej powieści (albo "wielkiej powieści", jak mawia się w świecie wydawców), z podaniem definicji włącznie. Zagadnienia te są ilustrowane licznymi przykładami ze współczesnej - a także ponadczasowej - literatury popularnej, zaczerpniętymi z utworów Kena Folletta, "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell, "Ojca chrzestnego" Maria Puzo i innych. Jeżeli masz aspiracje napisać wielką powieść, niniejsza książka będzie dla ciebie nieocenioną pomocą. Czytaj ją. Ucz się z niej. Kto wie, może twoje nazwisko znajdzie się na liście bestsellerów.

                                     [Zysk i S-ka, 2000]

1 komentarz:

  1. Dobrze jest najpierw przeczytać analizowane w książce powieści. Autor przytacza w niej kilka wersji na przykład planu, jaki Ken Follett robił do powieści "Człowiek z Petersburga". Jak na dłoni widać ewolucję pomysłu w ostateczny kształt. Ta książka uświadamia jak wiele trzeba włożyć pracy w opracowanie spójnej koncepcji, że nie ma mowy o czekaniu aż natchnienie spłynie z głowy przez pióro na kartkę :)

    Dlatego ciekawi mnie jak rozwinie się pomysł projektu "Piszemy to razem" :)

    OdpowiedzUsuń