czwartek, 6 października 2016

Trudi Canavan - wszystko już wymyślonohttp://webep1.com/Zobacz/To?a=3742&mp=521&r=L3N6dWthai8_YXV0b3I9VHJ1ZGkrQ2FuYXZhbg2&aff=2Australijska pisarka fantasy Trudi Canavan od czasu wydania bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga jest jednym z najpoczytniejszych autorów w Wielkiej Brytanii, Australii i w USA. W samej Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 600 tysięcy egzemplarzy pierwszej części trylogii.
Jak wielu autorów fantasy, uważa że wszystko co świeże i zaskakujące zostało już napisane, a kolejne dzieła są jedynie naśladownictwem starych pomysłów. Jak mówi:
„Wszystko już zostało kiedyś wymyślone. Jednak nie zupełnie zostało napisane w tej samej kombinacji. A szczególnie w tym gatunku częścią wyzwania i radości z pisania jest budowanie na czymś, co było już stworzone niegdyś.”
Autorka pisze według konspektu, ale gdy podczas pisania coś pójdzie nie tak:
„Zmagam się z kilkoma fragmentami, a potem proszę mojego wydawcę o przedłużenie terminów. Tak naprawdę zdarzyło się to tylko raz, gdy byłam bliska zakończenia Głosu bogów. Zdałam sobie sprawę, że przegapiłam możliwość umieszczenia dwóch bohaterów w zabawnej sytuacji, więc dodałam sobie po prostu na to trochę czasu. Musiałam jednak przeredagować tylko kilka rozdziałów, nie całą książkę. A pozostałe moje powieści pisałam według konspektu, który przygotowałam na samym początku, co naprawdę się w tych wypadkach sprawdziło, oczywiście z maleńkimi zmianami w czasie bieżącej pracy nad tekstem.”

Źródło: "Rozmowy z autorami" lubimyczytać.pl

4 komentarze:

 1. Witam,
  Proszę wybaczyć za pytanie które ni jak ma się do zamieszczonego artykułu, ale nie potrafię znaleźć informacji w internecie na ten temat.

  Przepisuję aktualnie pamiętnik pradziadka i niepotrafię rozczytać niektórych wyrazów, w jaki sposób powinienem w przypisie przedstawić inne możliwe wersje tego wyrazu.
  Proszę o informację,
  Z wyrazami szacunku
  Janek

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie. Poszukuję dobrej firmy we Wrocławiu, która zajmuje się introligatorstwem. Najlepiej w okolicach centrum. Jak na razie po opiniach odnalazłem: http://www.reprotechnika.pl/introligatornia.html
  Czy ktoś może korzystał z ich usług?
  Zależy mi na możliwości złożenia zlecenia online.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie!

  Przy okazji jak rozliczałem pit przez internet 2016 zastanawiałem się w jaki sposób rozliczyć podatkowo przychody z książki kiedy sprzedajemy ją np. do wydawnictw takich jak OnePress czy Złote Myśli. Czy ktoś wie może?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja piszę swoje krótkie opowiadania i później je drukuję w małych zbiorach i oprawiam:) Wiem, że nikt tego nie przeczyta ale ja mam frajdę z tego, że mam swoje książki na półce. Mogę też polecić dobrą drukarnię Druk cyfrowy w Reprotechnice. Zajmują się też introligatorstwem. U nich zawsze wszystko zamawiam:) Polecam gdyby ktoś też chciał mieć własne książki w domowej biblioteczce:)

  OdpowiedzUsuń